Decyzje ZRID - 2016 - Wydane przez Wojewodę Lubelskiego - 5 ostatnich (kopiuj)

Postawione pytania dotyczące procedury i postawy urzędników  Zarządu Dróg i Mostów jaką prezentowali w maju 2013 r. w związku z realizowaną  inwestycją budowy drogi serwisowej w al. Tysiąclecia bardzo mocno zdenerwowały Z-ce Dyrektora Mirosława Łuciuka. 

 

W chwili obecnej sprawa dotyczy ustalenia wysokości odszkodowania za wywłaszczoną nieruchomość na które ma wpływ wydanie nieruchomości inwestorowi , którym jest w tym przypadku Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.  W przypadku kiedy doszło do takiego wydania właścicielowi nieruchomości przysługuje bonus w wysokości 5% sumy oszacowania. Problem polega na tym iż Zarząd Dróg i Mostów nie był w ogóle przygotowany do procedury przejęcia nieruchomości a jego pracownicy byli zaskoczeni wnioskami właścicieli, odsyłając zainteresowanych do Wydziału Geodezji Urzędu Miasta Lublin. 

Sytuacja zrobiła się nerwowa gdy zaistniała potrzeba ustalenia czy doszło do wydania nieruchomości przez właścicieli działek objętych inwestycją. Między wydziałami urzędu miasta Lublin rozpoczęła się nerwowa wymiana korespondencji w celu ustalenia stanu faktycznego . Problem polega na tym iż od kwietnia 2013 roku urzędnicy miasta Lublin odsyłali petentów między wydziałami uzasadniając iż przejęcie nieruchomości nie mieści się w ich kompetencjach.  Nieznajomość procedur przez urzędników Zarządu Dróg i Mostów i przekazywanie mieszkańcom błędnych informacji przyczynić się może do utraty możliwości skorzystania przez nich z przysługującego 5% bonusu podwyższającego wysokość odszkodowania za zabieraną nieruchomość. W przypadku tej inwestycji są to kwoty od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.  

Jako serwis www.DOBRYURZEDNIK.pl będziemy dążyli do wyjaśnienia całej sytuacji i ustalenia kto poniesie odpowiedzialność za utracone przez właścicieli prawo do wypłaty bonusu.

Zachowanie Dyrektora Mirosława Łuciuka w tej sprawie uznajemy jako patologiczne i jednocześnie zgłaszamy i dodajemy je do listy działań patologicznych urzędników miasta Lublin , które będziemy napiętnować.

Dalsze informacje w sprawie w artykule:  Mirosław Łuciuk Dyrektor czy Radny ?

 

Zawsze możesz zgłosić nam swój problem

Podaj swój e-mail:
Imię, nr. telefonu, i jakiego zagadnienia dotyczy problem:
Krótki opis problemu:
Odpowiedz na pytanie: Ile kół ma typowy samochód?

Wkrótce w naszym serwisie :

Nasze inicjatywy:

Joomla Templates by Joomla51.com